Skip to content
Emusic
  • Produkter
  • Kampanjer
  • B-Stock
  • Varumärken
Tillbaka
  • Produkter
  • Kampanj
  • B-Stock
  • Varumärken
  • Om emusic.se
  • Vanliga frågor
  • Kundtjänst
  • Alla produkter
  • Skola
  • DJ
  • Studio
  • Klaviatur
  • Gitarr/Bas
  • Hörlurar
  • Mikrofoner
  • PA
  • Ljus
  • Mjukvaror
  • Blåsinstrument
  • Stråkinstrument
  • Tillbehör
  • Trummor
  • B-Stock
  • Okategoriserad
Hem / Produkter / Tillbehör / Stativ / Konig-Meyer 18882 – Stacker

Mikrofonstativ

Konig-Meyer 18882 – Stacker

698,00 kr

📦 Beställningsvara

🚚 Leveranstid: Kontakta oss

Stativ för keyboard, justerbar höjd, stabil konstruktion, lättviktig design, gummifötter för bra grepp, enkel att fälla ihop och transportera.

Leveranstid: Kontakta oss

Artikelnr: 0553185210 Kategori: Stativ

Detta stativtillbehör, KM-18882 Stacker B, är en perfekt lösning för musiker och producenter som söker en stabil och flexibel plattform för sina instrument. Med en robust konstruktion och justerbara funktioner erbjuder detta stativ en säker och pålitlig bas för keyboard, synthesizers och andra elektroniska instrument. Stativet är designat för att enkelt kunna anpassas efter användarens behov, vilket gör det idealiskt för både professionella och amatörmusiker.

En av de mest framträdande egenskaperna hos KM-18882 Stacker B är dess justerbara höjd och bredd, vilket gör att det kan passa olika typer av instrument och användarpreferenser. Denna flexibilitet gör det möjligt att skapa en ergonomisk arbetsmiljö, vilket är avgörande för långa spelningar eller repetitioner. Dessutom är stativet tillverkat av högkvalitativa material som säkerställer hållbarhet och lång livslängd, vilket gör det till en kostnadseffektiv investering för alla musiker.

Fördelarna med att använda KM-18882 Stacker B inkluderar dess lätta vikt, vilket gör det enkelt att transportera till olika spelningar eller övningar. Stativet kan snabbt monteras och demonteras, vilket sparar tid och gör det smidigt att ställa i ordning utrustningen. Den svarta finishen ger en stilren och professionell look, vilket gör att det passar in i alla typer av scenmiljöer.

Användningsområdena för detta stativ är många. Oavsett om du spelar i en studio, på en scen eller hemma, erbjuder KM-18882 Stacker B den stabilitet och anpassningsbarhet som behövs för att maximera din spelupplevelse. Det är också ett utmärkt val för musiklärare som behöver en pålitlig lösning för sina elever. Med detta stativ kan du vara säker på att ditt instrument alltid står stabilt och säkert, vilket ger dig friheten att fokusera på musiken.

Produkttyp Mikrofonstativ
Märke Konig-Meyer

Du måste vara inloggad för att lämna en recension.

Relaterade produkter

Rode SM4R

Shockmounts

Rode SM4R

668 kr
Casio CS-46P

Keyboardstativ

Casio CS-46P

1 194 kr
Yamaha UBDXR15

Högtalarstativ

Yamaha UBDXR15

3 139 kr
Roland KS-10X

Keyboardstativ

Roland KS-10X

830 kr
Quik Lok 642  Keyboard Stand Double Tier

Keyboardstativ

Quik Lok 642 Keyboard Stand Double Tier

2 195 kr
Quik Lok Qly 40 Keyboard Stand Y-Shaped

Keyboardstativ

Quik Lok Qly 40 Keyboard Stand Y-Shaped

1 369 kr
Quik Lok Qlx 4 Mik Stativ

Mikrofonstativ

Quik Lok Qlx 4 Mik Stativ

426 kr
Quik Lok Gs 450 Git Stativ Univ 5

Gitarr Stativ

Quik Lok Gs 450 Git Stativ Univ 5

1 995 kr
30 dagars öppet köp. Alla priser anges i SEK inklusive moms
Fri frakt över 1000 kr
Dela upp din betalning
Över 20 000 artiklar

Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Va först att ta del av våra grymma kampanjerbjudanden!


    • Kundtjänst
    • Leveransfrågor
    • Vanliga frågor
    • Om emusic.se
    • Fraktvillkor
    • Garanti
    • Avbetalning
    • Integritetspolicy
    • Köpvillkor
    © Nordic Emusic AB 2025